Piękne włosy zaczynają sie od zdrowej skóry głowy


Studio Fryzjersko Kosmetyczne Katarzyna Krywult

Piękne włosy zaczynają sie od zdrowej skóry głowy

Trychologia jest dziedziną zajmującą się diagnozowaniem problemów związanych ze skórą głowy i samymi włosami. To skuteczny sposób na radzenie sobie z takimi przypadłościami jak nadmierne wypadanie włosów, łojotok, łupież czy stany zapalne skóry głowy. Efektywność kuracji trychologicznych zależna jest przede wszystkim od zdiagnozowania przyczyny, która wywołuje pojawienie się problemu.

Należy sobie uświadomić, że włosy są „papierkiem lakmusowym” naszego organizmu. Jeśli wystąpią zaburzenia związane z układem hormonalnym czy niedoborami witamin lub składników mineralnych, pogorszenie stanu włosów będzie jednym z pierwszych objawów, który powinien wzbudzić naszą czujność. Zarówno nadmierne wypadanie włosów, jak i nadmiar wydzielanego sebum czy pojawienie się łupieżu jest przesłanką do dokładnego przyjrzenia się naszemu organizmowi od wewnątrz. Zadaniem trychologa jest uświadamianie jak ważne, nie tylko dla stanu włosów, ale i całego organizmu, jest zachowanie homeostazy – czyli równowagi. W momencie pojawienia się problemu trycholog powinien nakierować klienta jakie badania byłyby pomocne w ustaleniu przyczyny.

W tym momencie warto nadmienić, że trycholog nie jest lekarzem i nie należy go jako takiego traktować. W związku z czym w jego kompetencjach nie leży wypisywanie skierowań na badania czy wystawianie recept na leki i środki farmaceutyczne. Z całą pewnością może natomiast zasugerować i wskazać, którym elementom organizmu należałoby się przyjrzeć, aby dotrzeć do sedna problemu.

Jak w praktyce wygląda pierwsza wizyta u trychologa? W pierwszej kolejności polega na rozmowie. Tylko przeprowadzenie dokładnego i rzetelnego wywiadu pozwala nam na dobry wstęp do dalszych działań diagnostycznych. Już podczas rozmowy poruszane są tak ważne kwestie jak ogólny stan zdrowia, styl życia, sposób odżywiania, obecna pielęgnacja skóry głowy i włosów. Wszystkie te czynniki ściśle ze sobą korelują. Po rozmowie przeprowadzane jest badanie trychokamerą, która pozwala nam na 200krotne przybliżenie skóry głowy i mieszków włosowych. Pozwala nam to na ocenę stanu skóry oraz stanu i wydajności mieszków włosowych. Jest to pomocne zwłaszcza jeśli chcemy sprawdzić, czy wyrastają nowe włosy zastępujące te, które wypadły, czy proces ten został zaburzony i mamy obecność pustych mieszków włosowych, nieprodukujących włosów. Obraz jest wyświetlany klientowi na ekranie i dokładnie omawiany przez trychologa. W oparciu o wszystkie te kroki możliwe jest wykonanie zabiegu trychologicznego, a także dobierana jest indywidualna kuracja i produkty do pielęgnacji domowej odpowiadające na aktualne potrzeby skóry głowy i włosów. Postępy kuracji są obserwowane podczas co 4-6 tygodniowych wizyt kontrolnych.

Borykasz się z problemem nadmiernie wypadających włosów, przetłuszczającą skórą głowy, łupieżem? Używałaś/eś już setki produktów bez widocznych rezultatów? Nie masz już pomysłu jak sobie pomóc? Pozwól, że zrobię to za Ciebie. Umów się na wizytę trychologiczną, a zrobię wszystko, aby więcej włos z głowy Ci nie spadł

 

Bony Upominkowe

Spraw swojemu znajomemu prezent, odbierz bon upominkowy!

Zobacz

Zyskaj karnet

Aby uzyskać karnet, odwiedź Nasz salon i zapytaj o możliwość założenia Karty stałego klienta

Zobacz

Pakiety ślubne

Ślub to wyjątkowy dzień w Twoim życiu. Z tej okazji możesz stworzyć indywidualny pakiet ślubny z 20% rabatem, uwzględniając wszystkie Twoje oczekiwania

Zobacz